Aktuality

Co je u nás nového?


       Rozjíždíme další kolo oblíbeného projektu pro mladé lidi 

          Pro osoby ve věku 18-30 let, nemaměstnané nebo neaktivní (nejsou v prácí ani vedeni na ÚP) máme možnost zajistit              pracovní stáž v Polsku.

       Jazyk není podmínkou, nabízíme i jazykové kurzy a po dobu stáže bude přítomen český mentor. Hradíme ubytování, cestovné, pojištění.

       Navíc každý stážista obdrží stravné a kapesné. Součástí jsou volnočasové aktivity (bowling, bazén cheekyaj.) a výlety za krásami Polska. Bližší informace zde

 

 

 

 

 

 

 

Vaše cesta na trh práce

To je název nového projektu pro uchazeče a zájemce o zaměstnání, kteří jsou v posledních dvou letech v evidenci Úřadu práce ČR v součtu déle než 12 měsíců, a pro osoby ve věku 55+, nezaměstnané min. po dobu 5 měsíců. Tým Edukany pro Vás připravil poradenské a motivační aktivity přizpůsobené Vašim konkrétním potřebám, nabídku rekvalifikačních kurzů odpovídajících požadavkům trhu práce a individuální podporu při hledání a udržení pracovního místa, včetně možnosti dotovaného zaměstnání po dobu 6 měsíců. 

Přihlásit se můžete do 10. října 2019. Více o projektu se dozvíte na našich webových stránkách.

V případě zájmu o účast nebo o podrobnější informace nás kontaktujte: Kamila Motyková, tel. 724 261 389, edukana@edukana.cz.

Pracovníci NNO z Moravskoslezského kraje prošli Neziskovým inkubátorem

Projekt "Neziskový inkubátor 2018", který Edukana, spolek připravila a realizovala za finanční podpory Nadace OKD, České spořitelny, a. s.  a Statutárního města Karviná je již u konce.

Více  o projektu a jeho výstupech se můžete dočíst na našich webových stránkách a v přiložené tiskové zprávě.

školení se zúčastnilo celkem 127 pracovníků z 38 neziskových organizací převážně z Ostravska a Karvinska. 

Všem zúčastněným děkujeme za skvělou atmosféru. 

Zahajujeme nábor do projektu pro 50+

Profesní dráha padesátkou nekončí“ je název projektu, který pomáhá najít uplatnění na trhu práce lidem nad 50 let, vedených v evidenci Úřadu práce déle než 12 měsíců. Doposud jsme do projektových aktivit zapojili celkem 14 účastníků, kteří měli možnost kromě poradenství absolvovat také některou z vybraných rekvalifikací, počítačový kurz či kondiční jízdy. Deset osob se nám podařilo zaměstnat na pozicích odpovídajících jejich představám.

V současné době nabíráme nové účastníky. Všechny aktivity projektu jsou ZDARMA. V případě zájmu nás kontaktujte do 10. října 2018 na emailu edukana@edukana.cz nebo tel. 724 261 389. 

 

Neziskový inkubátor 2018 je již v polovině! 

Pro pracovníky nezikových organizací v Moravskoslezském kraji jsme ve spolupráci s Nadací OKD, Českou spořitelnou a.s. a statutárním městem Karviná realizovali již čtyři školení na aktuální témata v oblasti prezentačních dovedností, komunikace s médii, propagace a práce s osobními údaji. V následujících týdnech se zaměříme na finanční řízení NNO, aktuality zákoníku práce, týmovou práci a  písemnou komunikaci. Pokud Vás některé téma zaujme, neváhejte dlouho. Kapacita školení se rychle plní! Více o projektu najdete na našich webových stránkách.

 

Projekt pro mladé pomalu finišuje

Projekt „Na zkušenou k sousedům“, který je určen nezaměstnaným osobám ve věku 18-30 let z Moravskoslezského kraje, se blíží ke svému závěru. Zapojení účastníci už mají za sebou placenou stáž v zahraničí, kde si mohli za asistence zkušených instruktorů vyzkoušet práci, kterou si sami zvolili a ve které by rádi pokračovali ve svém  dalším profesním životě. V současné době navštěvují rekvalifikační kurzy, aby získali odbornou způsobilost potřebnou pro tuto profese. Přejeme hodně štěstí u závěrečných zkoušek!

 

Neziskový inkubátor 2018 zahájen

V úterý 27. března 2018 jsme v prostorách Slezského vzdělávacího centra v Karviné zahájili další ročník úspěšného projektu Neziskový inkubátor. Pracovníci neziskových organizací se dozvěděli zásadní pravidla tvorby letáků, plakátů a dalších materiálů a seznámili se s online programem pro tvorbu propagačních materiálů Canva. Stěžejní část školení tvořil praktický nácvik práce v programu a následná zpětná vazba lektorky - grafičkyTerezy Samiecové k vytvořeým plakátům. Fotogalerii  kurzu si můžeze prohlédnout zde. Více o projektu a dalších tématech najdete na našich webových stránkách.

 

Zajímavá školení pro neziskové organizace jsou opět tady

Po loňském úspěchu série školení pro pracovníky NNO jsme se rozhodli v tomto projektu pokračovat i letos.  Díky partnerům Nadace OKD a České spořitelny jsme pro Vás opět připravili velké množství zajímavých kurzů, které proběhnou v první polovině letošního roku. Témata i tentokrát zaměřujeme na různá specifická odvětví práce v neziskových organizacích a cílíme právě na ně.

Již bylo spuštěno online přihlašování, tak neváhejte a vyberte si z nabídky zajímavých témat. Kapacita je omezena! Více informací a přihlášky najdete na webové stránce projektu.

 

Začínáme s realizací nového projektu

Letošní rok se pomalu blíží ke konci, ale v Edukaně se atmosféra nese v duchu nového začátku. Spouštíme totiž projekt "Profesní dráha padesátkou nekončí". Ten je určen osobám ve věku 50+ z Moravskoslezského kraje, kteří byli v posledních dvou letech v evidenci Úřadu práce ČR v součtu déle než 12 měsíců. Pokud jste dlouhodobě nezaměstnaní a máte zájem tuto svou situaci změnit, potřebujete poradit s dalším profesním zaměřením, případně si chcete zvýšit kvalifikaci prostřednictvím některého z nabízených rekvalifikačních kurzů, kontaktujete nás:

Kamila Motyková, tel. 724 261 389, edukana@edukana.cz

Více o projektu se dozvíte zde.

 

Neziskový inkubátor je u konce

Koncem listopadu se uskutečnilo poslední z řady školení pro pracovníky neziskových organizací. Za osm měsíců realizace se nám podařilo proškolit v deseti různých tématech více než 130 účastníků ze 67 neziskových organizací. Skvělá hodnocení uskutečněných akcí nás motivují k práci na pokračování tohoto úspěšného projektu a přípravě ještě zajímavějších témat. Bližší informace zveřejníme na začátku příštího roku. Sledujte naše stránky!

 

Neziskový inkubátor pokračuje

Právě jsme spustili registraci na poslední z řady seminářů pro pracovníky neziskových organizací. Chcete se naučit vytvořit si a sestříhat krátká videa pro prezentaci své organizace? Neprospásněte příležitost, dvoudenní kurz je pro Vás připraven v termínech 20. a 23. listopadu 2017. Ale POZOR! Kapacita je omezena na 10 účastníků.

A nebo Vás spíše láká téma Zvládání stresu na pracovišti? Poslední říjnový den se budeme učit, jak ním bojovat. Více informací a přihlášku naleznete zde.Těšíme se na Vás!

 

Kurzy první pomoci na míru česky i anglicky 

Realizujeme pro firmy praktické kurzy první pomoci v jejich prostorách. Přizpůsobíme čas i obsah kurzu dle specifických potřeb dané firmy.  Tyto kurzy můžeme uskutečnit i v anglickém jazyce pro zahraniční firmy a jejich pracovníky. Pro podrobnější informace neváhejte kontaktovat Bc. Pavlínu Poledníkovou na tel.: 737 782 333, e-mail: edukana@edukana.cz.

 

Nové semináře pro neziskové organizace 

Jak jsme slíbili, i na podzim pokračujeme v populárních školeních pro neziskové organizace. Tentokráte jsou pro vás připravena témata z oblasti personalistiky, komunikace, seberozvoje, sociálního podnikání i tolik oblíbené propagace. Vzhledem k velkému zájmu doporučujeme přihlašování včas. Více informací na našich internetových stránkách.

 

Zahajujeme opět nábor do projektu pro mladé

Absolvujte placenou zahraniční stáž, jazykový kurz nebo pracovní diagnostiku zdarma! Projekt Na zkušenou k sousedům je určen nezaměstnaným ve věku 18-30 let z Moravskoslezského kraje. Nábor zájemců probíhá v září a říjnu 2017, ale již nyní si můžete své místo rezervovat. Počet míst je omezen, proto doporučujeme včasou registraci! Více informací  na webových stránkáchfacebooku projektuna edukana@edukana.cz nebo na tel: 737 782 333.

Co získáte? Zdarma absolvujete poradenství, intenzivní jazykový kurz, dvouměsíční zahraniční stáž v Polsku s bohatým kapesným, volitelnou rekvalifikaci a následnou pomoc při hledání pracovního uplatnění. V zahraničí je účastníkům hrazeno ubytování, strava, kapesné, pojištění atd. První běh právě dokončujeme a již nyní má mnoho účastníků novou práci, proto neváhejte a určitě se také přihlaste!

 

Další aktivity pro vás, starší 50 let, jsou tady

Od října 2017 začínáme druhý běh aktivit v rámci projektu pro osoby ve věku 50+. Nemůžete najít vhodnou práci, rádi byste zaměstnání změnili anebo se vracíte po dlouhé době do práce? Obraťte se na nás! V prvním běhu jsme pomohli získat novou kvalifikaci 12 osobám, z nichž 8 je v současné době zaměstnáno!

Registrovat se můžete UŽ TEĎ! Neváhejte, počet účastníků je omezen!

Co účast v projektu obnáší? ZDARMA vám nabízíme: odhalení vašich silných a slabých stránek, zlepšení komunikační dovednosti, posílení motivace a sebevědomí, získání odborného vzdělání pro profesi, která vás bude bavit a je pro vás vhodná, zajištění zaměstnání a pomoc zapracovat se v něm. Více o projektu zde.  

Máte-li zájem, kontaktujte Bc. Pavlínu Poledníkovou, tel: 737 782 333, e-mail: edukana@edukana.cz

 

Spuštěna registrace na Freudovy dny v Příboře

Odborná konference zaměřena na psychiatricko-psychologické průniky  - VII. Freudovy dny  v Příboře, se letos uskuteční ve dnech 22. - 23. září 2017. Hlavním tématem budou poruchy chování. Podrobný program včetně online přihlášky naleznete již nyní na stránkách www.freudovydny.cz.

 

Pokračujeme v kurzech pro neziskové organizace

Ve spolupráci s Nadací OKD a Českou spořitelnou realizujeme projekt vzdělávání pro neziskové organizace, jak jsme již informovali například zde. Za námi jsou prozatím kurzy na téma Jak pracovat na osobním rozvoji a prezentovat sám sebe, Praktické možnosti a využití sociálních sítí v neziskovce  a také Dejte o sobě vědět - marketing a propagace neziskovky. Jak vše probíhalo? Mrkněte do naší fotogalerie! Pokud se chcete přihlásit na další školení, neváhejte a využijte poslední volná místa. Přihlašovat se můžete přes elektronickou přihlášku

 

První kurz pro neziskové organizace je za námi

Včera proběhlo první školení na téma „Jak pracovat na osobním rozvoji a prezentovat sám sebe“, a to díky projektu Řízení neziskových organizací v Moravskoslezském kraji, jehož realizátorem je Edukana, spolek (fotogalerii naleznete zde). Velké díky patří sponzorům celého projektu, a to Nadaci OKD a České spořitelně, bez kterých by tento zajímavý a potřebný projekt nemohl vzniknout. Účastníci byli spokojeni a chtěli by touto cestou poděkovat vynikající lektorce Aleně Gebauerové za zajímavý a podnětný interaktivní kurz. I vy ostatní z neziskových organizací se můžete ještě přihlásit na další zajímavá témata, která pro Vás připravujeme. Více na našich stránkách nebo na facebooku. Informace postupně aktualizujeme.

 

Nabídka vzdělávání pro neziskové organizace

Připravujeme další ročník vzdělávacích aktivit pro neziskové organizace v rámci projektu Inkubátor neziskových organizací, který realizujeme ve spolupráci s Nadací OKD a Českou spořitelnou. Chystáme pro Vás řadu seminářů zaměřených na ekonomii, marketing, personalistiku, sociální podnikání, osobní rozvoj, ale také další oblasti. Projekt je svým obsahem jedinečný, proto neváhejte a přihlaste se včas! Více informací naleznete zde.

 

Nové vzdělávací kurzy a termíny

Vypsali jsme nové termíny na praktický kurz první pomoci. K tomu připravujeme také hned několik nových kurzů - Muzikoterapie, Arteterapie a Prevence bolesti zad. Podrobnější informace naleznete na Přehledu akcí. Kurzy jsou vhodé pro širokou veřejnost. V případě zájmu můžeme uspořádat výuku také u vás ve firmě, školce či dalších instuticích a uskupeních.

 

Fotogalerie z XVIII. Beskydských a alergologických dní

V listopadu proběhl další ročník oblíbené konference Beskydské alergologické a imunologické dny. Ještě jednou děkujeme všem, kdo se akce zúčastnili. Budeme připravovat také další ročník, takže doufáme, že se opět uvidíme. Fotogalerie z letošního ročníku je již ve facebookové galerii, později přidáme také na web.

 

Fotogalerie z VI. Freudových dní

Další ročník populární akce Freudovy dny v Příboře je za námi. Děkujeme ještě jednou všem účastníkům, protože bez vás by to nebylo ono. Díky patří také samozřejmě přednášejícím za pěkný a poučný program. Budeme se na vás všechny těšit zase příští rok. Fotogalerie z letošního ročníku je již ve facebookové galerii, tak se nezapomeňte podívat.

 

Jsme na facebooku!

Také Edukana, spolek je nyní na facebooku. Chcete být informováni o novinkách, chystaných akcích, slevách nebo zajímavostech z oblasti vzdělávání či trhu práce? Sledujte nás a nic Vám už neunikne. Profil naleznete zde: Edukana, spolek. Pokud Vás zajímá pouze projekt Na zkušenou k sousedům, navštivte nás zde

 

Připravili jsme nové kurzy a semináře

Hned několik novinek jsme pro Vás připravili na začátek školního roku. Patří mezi ně například vzdělávací seminář pro zdravotní sestry na téma komunikace a zvládání obtížných situací, praktické kurzy první pomoci pro veřejnost nebo semináře na téma autismus. Samozřejmě pilně chystáme také již tradiční akce Freudovy dny v Příboře a Beskydské alergologické a imunologické dny. Veškeré informace o aktuální nabídce naleznete v Přehledu akcí.

 

Setkání s Petrem Havlíčkem

Dne 18.1.2016 jsme se setkali se specialistou na zdravou výživu Petrem Havlíčkem, kterého zveme na zajímavý seminář, o kterém vás budeme brzy informovat.